Mott-32-by-Joyce-Wang_dezeen_784_12

RESTAURACJA Z HONG KONGU Z NAJLEPSZYM WNĘTRZEM 2014

Tytuł najlepszego wnętrza na świecie 2014, przyznawany podczas festiwalu INSIDE, zdobyła restauracja i bar MOTT32 z Hong Kongu. Zaprojektowana przez Joyce’a Wanga przestrzeń mieści się w piwnicach dawnego banku, w którym ponoć przechowywane były drogocenne pamiątki rodowe bogatych rodzin chińskich imigrantów. Wang, pamiętając o dawnym charakterze miejsca, delikatne i subtelne detale połączył z wyrazistymi surowcami, takimi jak beton i metal. Nie zapomniał też o samej historii Hong Kongu, szukając jej odbicia w zapomnianych pamiątkach z elementami chińskiej propagandy czy w meblach w stylu kolonialnym. Największym wyzwaniem dla projektanta był fakt, że restauracja znajduje się całkowicie pod ziemią, bez dostępu do dziennego światła. Jednak dzięki wykorzystaniu specjalnych strategii oświetlenia, Wang stworzył teatralny i ekskluzywny klimat restauracji owiany aurą tajemniczości. Krytycy oceniając wystrój wnętrza podkreślali przede wszystkim doskonałe połączenie wpływów Zachodu i Wschodu, industrialnego stylu Nowego Jorku z klasycznym chińskim wystrojem wnętrz.

Festiwal Wnętrz INSIDE odbył się w Singapurze na początku października 2014 roku, przy Światowym Festiwalu Architektury. Podczas trzech dni trwania imprezy widzowie mieli okazję spotkać najlepszych projektantów wnętrz i architektów oraz zobaczyć ich prace oraz projekty. Oprócz przyznania głównego tytułu najlepszego wnętrza 2014, jury wyróżniło też projekty w poszczególnych kategoriach, między innymi: Tama Hotel Phnom Penh Tower z Kambodży, Abedian School of Architecture z Australii czy biura The Barbarian Group ze stanów Zjednoczonych.

Mott-32-by-Joyce-Wang_dezeen_784_16 Mott-32-by-Joyce-Wang_dezeen_784_12 Mott-32-by-Joyce-Wang_dezeen_784_9 Mott-32-by-Joyce-Wang_dezeen_784_8 Mott-32-by-Joyce-Wang_dezeen_784_6 Mott-32-by-Joyce-Wang_dezeen_784_1 Mott-32-by-Joyce-Wang_dezeen_784_0

Facebook
Instagram